FULL CAVE PSAI

usa_Kopiowanie5.11-10.11 listopada 2011 - Floryda, kurs full cave PSAI

W pierwszej połowie listopada nadszedł długo oczekiwany wyjazd w rejony Cave Country na Florydzie, organizowany przez PSAI Polska. W skład zespołu weszli zarówno doświadczeni nurkowie Full Cave jak i grupa świeżych kursantów chcących poszerzyć swoje umiejętności w obszarze nurkowań jaskiniowych. Skład naszego zespołu liczył aż 13 osób !

Wiązało się to oczywiście z mieszkaniem w dwóch oddzielnych miejscach, wypożyczeniem aż 3 samochodów typu min van oraz podziałem na kilka zespołów ze względu bezpieczeństwa oraz komfortu nurkowania.Wszystkie nurkowania realizowaliśmy w dobrze nam znanych systemach: Peacock Springs, Orange Grove, Madison Blue, Little River oraz Giennie Springs. Pierwsze pięć dni pobytu dla większości grupy ( 7 osób) stanowił kurs Full Cave Diver PSAI do którego przygotowania ruszyły już na początku czerwca. Cały program szkoleniowy prowadzony był przez Roberta Jabłońskiego, Adriana Żywiołka oraz Treca Malinowskiego, jednego z dyrektorów federacji PSAI oraz Instruktora Trenera Ewaluatora programu jaskiniowego. Pomimo naprawdę ciężkiego treningu pod okiem aż trzech instruktorów wszyscy studenci ukończyli pozytywnie program Full Cave. Skomentowaliśmy go jako jedno z najcięższych oraz najbardziej wymagających szkoleń w naszych karierach nurkowych. Warto dodać iż po 5 dniach każdy z kandydatów miał zalogowanych po 14 godzin pobytu w jaskiniach, co w przeliczeniu na średnią daje ok. 85 minut na każde nurkowanie. Wysoki poziom prezentowany przez wszystkich uczestników kursu pozwolił w drugiej części naszego pobytu na odwiedzenie mniej uczęszczanych systemów jaskiniowych takich jak : Distance Tunel w Orange Grove, Cisten w Peacock Springs czy Horror Tunel w Madison Blue.

Nowymi nurkami Full Cave zostali: Katarzyna Puchalska( pierwsza certyfikowana kobieta Full Cave PSAI w naszym kraju), Wojciech Tuchliński, Przemysław Turek, Paweł Myśliński oraz Arkadiusz Waligóra.
Oprócz wyżej wymienionych osób w skład weszli: Adam Frajtak, Ewa Frajtak, Robert Lenartowicz, Akradiusz Króżel, Jacek Klajn, Marta Korzec, Robert Jabłoński i Adrian Żywiołek.

Zapraszamy na foto story do galerii.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!