Zjawisko kontrdyfuzji

wiedza_seahorseJest to zjawisko opisujące mechanizm transportu gazów w krwi i tkankach płetwonurków używających helu i azotu. Nie jest to tylko zjawisko teoretyczne i ma bardzo ważny wpływ na nurkowania techniczne. Było obserwowane jako prawo fizyczne w laboratoryjnych eksperymentach oraz jako rzeczywiście występujące u nurkujących. Po badaniach sporządzono wiele medycznych raportów i na stałe włączono je do nauk zajmujących się teorią dekompresji.

Czytaj więcej...

Prawdopodobnie "THE BEST DIVE COMPUTER IN THE WORLD" u nas w stałej ofercie!

sherwatery

O zaletach komputerów z firmy SHEARWATER można by pisać  godzinami. Ich intuicyjność, czytelność, ekonomia zużycia energi oraz kompaktowa budowa są naprawdę na poziomie więcej niż zadawalającym. Na uwagę zwraca ich NIEZAWODNOŚĆ! Komputer z zalogowanymi 1500-2000 nurkowaniami nie jest tu niczym nadzwyczajnym. Bardzo ważna również jest możliwość doboru rodzaju jednostki do wykonywanych działań. Komuter w wersji klasyczny Petrel, elegancki Perdix, użyteczny również na lądzie Teric czy bardzo przydatny dla użytkowników obiegu zamkniętego Nerd zadowoli najbardziej wymagających. 

Zapraszam do zapoznania się z pełna charakterystyka poszczególnych wersji (oficjalna strona firmy)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!