Sport Diver PSAI - kurs podstawowy

Sport Diver PSAI - kurs podstawowy

Kurs podstawowy przekazuje uczestnikom wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne umożliwiające uczestnictwo w samodzielnych  nurkowaniach rekreacyjnych. Uczy planowania, kierowania i przeprowadzania bezdekompresyjnego  nurkowania w wodach otwartych przy współuczestnictwie drugiego płetwonurka – partnerana na maksymalnej głębokości 20m. Jest to najpopularniejszy kurs nurkowania na świecie.

 

WYMAGANIA WSTĘPNE

 1. wiek co najmniej 15 lat (w chwili otrzymania certyfikatu), dla nurka Junior OWSD – 10 lat ukończone przed przystąpieniem do kursu
 2. minimalne umiejętności pływackie
 3. w przypadku osób niepełnoletnich, zgoda rodziców lub opiekunów

UWAGA! Badania lekarskie nie są wymagane. Przed przystapieniem do kursu uczestnik wypełnia formularz medyczny. Pytania formularza dotyczą przypadłości zdrowotnych, które mają niekorzystny wpływ na nurkowanie. Jeżeli uczestnik ma jakąkolwiek z nich - wymagane jest przejście badań lekarskich dopuszczających do nurkowania.

STRUKTURA KURSU

Struktura kursu opiera się na zaliczeniach poszczególnych elementów szkolenia (teoria, basen, wody otwarte). Nastawiona jest na umiejętności zdobywane przez kursantów, a nie na czas ich opanowania.

SZKOLENIE TEORETYCZNE (10 godzin wykładów)

Opiera się na 5 spotkaniach, zawierających między innymi takie zagadnienia jak: podwodny świat i środowisko wodne, sprzęt nurkowy, adaptacja człowieka do środowiska wodnego, zdrowie nurka, porozumiewanie się pod wodą, zasady nurkowania, nurkowanie z partnerem (system „buddy”), planowanie nurkowania, tabele dekompresyjne. Szkolenie teoretyczne zakończone jest egzaminem w formie testu.

SZKOLENIE PRAKTYCZNE - BASENOWE  (6 godzin zajęć basenowych)
W czasie  zajęć basenowych w kompletnym sprzęcie nurkowym wykonywany jest cykl ćwiczeń, pozwalających później na łatwiejszy kontakt z wodami otwartymi. Podczas zajęć uczymy się wszystkich umiejętności niezbędnych przy każdym nurkowaniu oraz sposobu rozwiazywania  sytuacji awaryjnych. Wszystkie ćwiczenia oceniane są przez instruktora, który kwalifikuje kursanta do następnych ćwiczeń.

SZKOLENIE PRAKTYCZNE – WODY OTWARTE (minimum 4 nukowania - jeżli jest potrzeba dodatkowych nurkowań robimy je w ramach kursu nieodpłatnie
W czasie  zajęć nurkowych adept wykonuje ćwiczenia, które prezentują praktyczne zastosowanie umiejętności zdobytych na basenie oraz rozwijają ogólne umiejętności nurkowe. Po wykonaniu ćwiczeń, każde nurkowanie kończy się wycieczką podwodną. Wszystkie ćwiczenia oceniane są przez instruktora, który kwalifikuje kursanta do otrzymania certyfikatu nurkowego.

UZYSKANE UPRAWNIENIA

Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje honorowany na całym świecie certyfikat, który upoważnia do:

 1. nurkowania do 20m z partnerem tego samego stopnia, Junior OWSD – w wieku 10-12lat - max 12, Junior OWSD w wieku 12-15 lat - max 15m
 2. kontynuacji edukacji nurkowej na wyższych poziomach szkolenia
 3. korzystania z wszystkich usług nurkowych na całym świecie

DODATKOWE INFORMACJE PRAKTYCZNE

 1. Dla zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz jakości szkolenia, zajęcia prowadzone są w małych max 6-cio osobowych grupach.
 2. Czas trwania kursu uzależniony jest od ustalonego z daną grupą? harmonogramu zajęć. Jesteśmy bardzo elasyczni i dopasowujemy się do możliwości czasowych naszych kursantów. Szkolenia prowadzimy przez cały rok aczkolwiek zwyczajowo wprowadzamy przerwę zimową (od listopada do lutego) dla szkoleń, które w całości odbywają się w Polsce (łącznie z wodami otwartymi) aby nie generować niekorzystnej dla uczestników długiej przerwy między ostatnim basenem a pierwszym nurkowaniem na wodzie otwartej. W okresie zimowym istnieje możliwość uczestnictwa w szkoleniu basenowo-teoretycznym w Polsce i dokończenie nurkowań na wodach otwartych podczas któregoś z organizowanych przez nas wyjazdów nad ciepłe wody do Egiptu.  Zajecia basenowe odbywają się na pływalni sportowej przy ul. Włókienniczej  4 w Białymstoku, wykłady natomiast w siedzibie firmy przy ul. Waszyngtona  6 w Białymstoku. Nurkowania szkoleniowe prowadzone są  w Hańczy - jednym z najczystszych jezior w Polsce. W przypadku zapotrzebowania organizujemy również szkolenia w całości prowadzone na wyjeździe, zarówno w kraju jak i zagranicą.
 3. Po kursie zapraszamy do uczestnictwa w organizowanych przez nas nurkowaniach. Nurkujemy przez cały rok w najciekawszych Polskich nurkowiskach a kilka razy w roku odwiedzamy tropikalne morza.
 4. Po kursie nie musicie od razu kupować sprzętu, dysponujemy wypożyczalnią.
 5. Oczywiście zapraszamy również do zakupów w naszym sklepie a jako nasi kursanci otrzymacie bardzo atrakcyjne rabaty.

CENA KURSU 1500 zł zawiera:

 1. Wypożyczenie kompletnego sprzętu nurkowego na czas trwania szkolenia tzn.:
  • neoprenowy skafander nurkowy
  • butle nurkową
  • kamizelkę KRW z inflatorem niskiego ciśnienia
  • automat oddechowy z manometrem wysokiego ciśnienia
  • alternatywne źródło powietrza (oktopus)
  • komputer
  • system ciężarków
  • maska, fajka, płetwy tzw. ABC
 2. Komplet materiałów szkoleniowych (na własność)

Międzynarodowy Certyfikat Nurkowy

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!